Терміново!! Провокація Кремля: британська розвідка попередила. Військові напоготові – небезпека є!

Британська розвідка не вважає, що раптові навчання в Білорусі становлять загрозу для її сусідів, але РФ може використати їх, щоб утримати українських військових на півночі.

Повідомляється, що білоруські сухопутні війська переміщуються з гарнізонів у поля для навчань, однак, це відповідає сезонним нормам. Адже Білорусь у травні входить у кульмінацію свого циклу зимових навчань.

“Росія, ймовірно, намагатиметься роздути загрозу, яку представляють Україні ці навчання, щоб утримати українські сили на півночі, не даючи їм брати участь у битві за Донбас”, – йдеться в щоденному огляді Міноборони Британії.

“Наразі не очікується відхилення від нормальної діяльності, що може становити загрозу для союзників і партнерів”, – зазначають у британській розвідці.

Нагадаємо, у бік Мокран виїхав дивізіон зенітно-ракетного комплексу С-300ПС ЗС РБ. У колоні рухалося близько 25-30 одиниць техніки. Серед іншого помічені пускові установки 5П85 та радіолокатор підсвічування та наведення (РПН) 5Н63 з пунктом бойового управління.

Техніка, ймовірно, пересувалася у рамках раптової перевірки сил реагування Білорусі. Сподіваємось, обійдеться без провокацій.

Головний редактор Єврорадио Павло Свердлов також вважає, що білоруський разом із російським диктатором Володимиром Путіним планували бойові дії на території України, але після завершення війни Лукашенко намагатиметься «зіскочити» і обдурити Україну, як 20 років обманював європейських політиків.

В інтерв’ю Радіо НВ Свердлов розповів більше про ситуацію та настрої у Білорусі.

Є повідомлення про те, що на території Білорусі зараз вимикають інтернет, щоб неможливо було відслідковувати та повідомляти про військову активність, переміщення російських військ. Що вам відомо? Яка ситуація зараз?

— Ці відключення інтернету, зважаючи на все, є, але вони мають локальний характер. Не зовсім зрозуміло: відключають інтернет саме на апаратному рівні, наприклад, мобільний або навіть стаціонарний. Або це перед колоною з російськими військами чи якимись білорусами, які щось перевозять, їде радіолокаційна глушилка, яка глушить сигнал суто з міркувань інформаційної безпеки. І перший, і другий варіанти абсолютно нікому не заважають — це все марні зусилля.

Ті білоруси, які стежать за переміщеннями військ, все одно фіксують і коли інтернет з’явиться, відправлять. А якщо щось термінове, на кшталт пуску ракет, то ми з 2020 року, коли інтернет відключили у всій країні, навчилися дзвонити один одному, ставити VPN. Деякі VPN дозволяють обходити те блокування, на яке була здатна білоруська влада. Тож для звітності вони можуть вдати, що блокують інтернет, але інтернет у Білорусі вже не заблокуєш — інформація все одно прорветься.

— Чи відстежують переміщення військ окремі герої чи це досить масовий рух? Яке покарання їм може загрожувати у Білорусі?

— Патрулям, які зараз ходять уздовж залізниць, дозволили стріляти на поразку. Навряд чи вони, звичайно, стрілятимуть у тих, хто просто знімає. Затримають, [посадять] на 15 діб або місяць за ґратами, можливо, [заведуть] кримінальну справу.

Життям ризикують ті, хто підриває релейні шафи для того, щоб уповільнити просування залізничних поїздів білоруською територією. І ось це білоруська влада вважає тероризмом, [воно відбувається] не масово. Це десятки людей, але цього виявилося достатньо — сьогодні ми бачимо, що пересування російських військ територією Білорусі скоротилося до мінімуму і через те, що більше неможливо спокійно почуватися на території Білорусі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.