Прямо з НАТО! Термінове рішення: Міноборони шокували. Ніхто такого не очікував – все вже відомо!

Наразі у НАТО не очікують нападу Росії на країни Балтії зі сторони Білорусі. 

Про це повідомив глава Військового комітету Північноатлантичного альянсу адмірал Роб Бауер. Він зазначив, що варто звернути увагу на концентрацію російських сил у білоруській державі.

Ми маємо розглянути у військовому відношенні, чи це нині є загрозою для країн Балтії, точніше для Литви. Але, звичайно, треба оцінювати й те, чи є ознаки того, що росіяни чи білоруси мають намір нашкодити, – сказав офіцер.

Роб Бауер додав, що наразі НАТО не бачить таких намірів. За словами Роба Бауера, також немає очікувань щодо нападу Росії на одну з країн Альянсу, безпосередньо, через Білорусь.

Адміра підкреслив, що НАТО, як і раніше, вірить у вирішення напруженості між Заходом та Кремлем дипломатичним шляхом. Зокрема, намагається продовжувати перемовини між сторонами.

З іншого боку, ми переглядаємо нашу готовність до того, щоб Росія розуміла, що якщо вони вдадуться до будь-яких дій проти Альянсу, це матиме серйозні наслідки, – додав він.

Окрім того, Військове нарощування Росії вздовж кордонів України є абсолютно неспровокованим та невиправданим, Росія має припинити такі дії, оскільки російські війська і техніка прийшли на українські кордони не для пікніку й не на чашку кави. Про це заявив речник ЄС Пітер Стано сьогодні у Брюсселі під час брифінгу.

«Про мотивацію таких дій краще запитати пана Путіна. Але ЄС та країни-члени були дуже чіткими в тому: скупчення настільки величезного війська, особового складу та зброї, на кордонах сусідніх країн є абсолютно неспровокованим та повністю невиправданим. Як про це говорив Високий представник ЄС Боррель, що ці сили знаходяться там не для того, щоб випити чашку кави або мати пікнік. Це щось дуже серйозне», – наголосив Стано.

Речник додав, що, з точки зору ЄС, не існує жодної причини для такої величезної концентрації Росією військової живої сили та зброї. Україна не несе жодної загрози. ЄС і все Західне співтовариство не зробили нічого такого, щоб Росія відчувала загрозу для, про яку так полюбляють розповідати російські офіційні особи.

«Європейський Союз є дуже чітким у своєму посланні, яке було обговорено та погоджено всіма 27 країнами-членами на багатьох форумах та у багатьох форматах, що були присвячені і російському військовому нарощуванню. Це неспровоковані, невиправдані дії, вони мають бути зупинені. Саме тому нам необхідно взаємодіяти з Росією, щоб відповісти на будь-які причини, що можуть стояти за такою поведінкою, яка є повністю неприйнятною», – зауважив речник ЄС.

Союзники по НАТО закликають Росію припинити військове нарощування навколо України та провести деескалацію напруги, до вирішення всіх питань безпеки шляхом діалогу та переговорів.

Напередодні, НАТО і США передали Росії письмову відповідь на проєкти договорів про «гарантії безпеки», що були надані їм російською стороною у грудні минулого року. Союзники по Альянсу відкинули ультимативні вимоги Кремля відмовитися від політики «відкритих дверей» НАТО та згорнути військову присутність Альянсу в країнах, що є сусідніми до Росії.

Президент Росії в свою чергу висловив «розчарування» відповіддю США і НАТО, звинувативши їх в «ігноруванні» російських безпекових пропозицій. Військова напруга навколо кордонів України, що була спровокована Росією, триває.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.