Прямо на банковій! Сотні людей: бійки, кров і підпали – по новому колу, починається страшне

В Україні затримали групу людей, які планували масові заворушення. 31 січня у Києві хотіли влаштувати сутички під Офісом Президента, участь у яких мали взяти 5 тисяч осіб. Про сам факт затримання повідомили напередодні, проте без жодних деталей.

Керівництво МВС у понеділок, 31 січня, провело терміновий брифінг з приводу затримання осіб, які планували масові заворушення на території України — зокрема в Києві та чотирьох областях.

“Ці акції планувалися провести в ряді міст України, центральної України частково. Зокрема, це була: Сумська, Чернігівська, Полтавська, і Черкаська області. Тобто області, в годині-півтора доїзду до Києва і наших північних кордонів з Російською Федерацією”, – заявив голова МВС Денис Монастирський на брифінгу.

Групу осіб, які планували масові заворушення в Україні, затримали у Києві.

«В Києві була затримана група осіб, яка планувала масові заворушення в центрі української столиці. Кількість таких осіб планувалося зібрати до 5000, до 1500 мала складати так звані тітушки, як мали влаштувати бійки з правоохоронцями», — зазначив він на брифінгу.

За його словами, мала пролитися кров.

«Обов’язково мало бути насильство серед учасників цього мітингу, мала пролитися кров. Була заготовлена ​​зокрема й бутафорська кров, яка внаслідок конфліктів із правоохоронцями мала нібито пролитися серед псевдоактивістів. Була зібрана групи медиків, які мали підійти і нібито засвідчити та показати на всіх центральних каналах», — додав глава МВС.

Повідомляється, що ця акція була одразу спланована на організацію масових заворушень і не мала нічого спільного із мирними акціями із самого початку.

У брифінгу такод взяв участь голова Національної поліції Ігор Клименко.

Голова Нацполіції Ігор Клименко розповів, що перша така акція мала відбутися у понеділок, 31 січня, близько 11:00 ранку, біля Офісу президента України. Вона не анонсовувалася.

За його словами, для учасників акції передбачувалася оплата.

Монастирський та Клименко також продемонстрували зняте прихованою камерою відео, на якому один з імовірних організаторів проплачених акцій протесту обговорює їх деталі з одним з імовірних виконавців «замовлення».

Із цього відео додатково стали відомі такі факти:

  • збір учасників було призначено 31 січня о 10:30 біля одного з виходів станції метро Хрещатик
  • «перформанс із шинами та поліцією» під ОП мав відбутися близько 11:15−11:30
  • на 12:00—13:00 було заплановано початок силових зіткнень — «силовий блок» титушок мав почати «тиснути» правоохоронців, а також використовувати в їхній бік вогнегасники, дими фаєрів та шашок
  • «Однозначно мають бути бійки. […] Я хочу, щоб кілька пацанів розіграли спектакль» — описує «замовник» ідею «поранення» з бутафорською кров’ю
  • планувалися «не одна акція» та «не один місяць протестів».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.