Терміновo!Зрада! Тимошенко здала Порошенко – на всю країну: удар по Гетьману. Війна почалась – немислимо!

“Мінські домовленості з першого дня підписання попереднім президентом (Петро Порошенко) були неприйнятними для України. Наша команда одразу чітко зазначила, що це фактично здача незалежності та суверенітету країни”. Про це відверто висказалася Тимошенко.

“Вони передбачають, що тимчасово окупована територія Донбасу перетворюється на автономію, яка матиме непов’язані з центральною українською владою власні суди, власну армію, власний законодавчий орган… І найголовніше – це проведення місцевих виборів, і лише потім передбачено виведення військ та демілітаризація…

Отже, країна-агресор матиме під своїм контролем цю автономію, а оскільки там налічується понад три мільйони виборців, то після найближчих парламентських чи президентських виборів Україна повернеться під політичний контроль РФ”, – заявила Тимошенко в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Вона повідомила, що за оцінками військових експертів навколо кордонів України відбувається концентрація військової сили і техніки, однак її недостатньо для повномасштабного вторгнення в країну, отже, ціль цієї операції лежить у політичній площині – Україну намагаються змусити реалізувати Мінські домовленості.

Голова партії “Батьківщина” додала, що Мінські домовленості швидко повернуть Україну під контроль РФ.

За її словами, п’ятий президент Петро Порошенко, підписавши Мінські домовленості, загнав Україну в глухий кут, замість того щоб через Будапештський меморандум вийти на повне врегулювання воєнного конфлікту.

Зауважимо, це не перший негативний коментар в сторону Порошенка за останні дні від його “колеги”.

Нещодавно Тимошенко звинуватила Порошенка у фінансуванні тероризму, фактично погодившись із аргументами слідства у справі про «вугільну держзраду».

Свою позицію вона озвучила під час телешоу «Народ проти з Наташею Влащенко» на телеканалі Україна24.

«Я вважаю, що категорично не можна його кидати в тюрму, під домашній арешт. Він приїхав, він готовий спокійно відповідати на питання… Очевидно, коли розпал війни був, коли постачалося це вугілля з окупованих територій, то тут сумнівів не має, що коли Україна майже на 3 млрд закуповувала це вугілля, що це фінансування тероризму. Тут немає сумнівів ніяких», – заявила вона.

«Бажано зробити абсолютно відкритий спокійний процес, і відкрито перед суспільством показати, хто реально за цим стояв, хто реально це вугілля по контракту на 3 млрд гривень брав з окупованих територій, практично віддаючи гроші цим терористам», – додала Тимошенко.

«Якщо це було би добре, то хай весь світ веде торгівлю з окупованими територіями і дає їм гроші. Весь світ це блокує. Це дивно, коли Україна, яка є постраждалою стороною, не блокує торгівлю, а фінансує, по суті, існування цього окупаційного режиму. Тому це є злочин», – резюмувала політикиня.

Браво, шоу вдалось, та не варто забувати справу далеких 2008-2009 років, де Тимошенко залишила неабиякий слід, наслідки якого ми спостерігаємо сьогодні. Мова йде про газові стосунки між Україною та Росією.

У контракті, підписаному після переговорів Тимошенко та Путіна, сторони прописали правило “бери або плати”, чим зобов’язали Україну з 2010 року купувати 52 млрд і більше куб м газу. При купівлі меншого обсягу Україна мусила щорічно оплачувати не менше 41,6 млрд куб м газу. Його реекспорт заборонили.

Укладаючи контракт на транзит газу, сторони не описали принцип “качай або плати” настільки ж ретельно. У тексті можна прочитати, що “Газпром” щорічно транспортуватиме через ГТС України не менше 110 млрд куб м газу, проте згадок про санкції за невиконання таких зобов’язань в угоді нема.

Як результат, виборюючи справедливість у Стокгольмі, “Нафтогаз” був вимушений опиратися винятково на збитки, яких Україна зазнала у 2009-2017 роках через значно менші обсяги транспортування палива. Арбітраж оцінив їх 4,6 млрд дол.

У Нафтогазі підрахували збитки України від контрактів Путіна-Тимошенко. За даними компанії через кабальні умови економіка втратила щонайменше 32 мільярди доларів. Натомість, Росія отримала можливість шантажувати Україну і обмежувати її розвиток. Як наслідок — окупація Криму і війна на Сході.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.