Страшна трагедія! Прямо в центрі Києва: Зеленський не стримав сліз.

Президент України Володимир Зеленський узяв участь у церемонії вшанування пам’яті Героїв Крут. Глава держави поклав квіти до пам’ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві.

Повідомляє офіс президента.

Пам’ять загиблих ушанували хвилиною мовчання. Пролунав Державний гімн України. Воїни роти почесної варти відсалютували з особистої зброї та пройшли урочистим маршем біля пам’ятного хреста.

У церемонії також взяли участь керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Олексій Резніков, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний і курсанти вищих військових навчальних закладів.

Довідка. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля однойменної залізничної станції Українські сили налічували близько тисячі осіб і складалися зі старшин і курсантів 1-ї Київської військової школи, 115-130 студентів першої сотні Студентського куреня та добровольців з Вільного козацтва.

Більшовицькі сили в районі Крут становили близько 6 тис. солдатів та балтійських матросів, а безпосередню участь у бою взяли до 3 тис. осіб. Бій під Крутами закінчився організованим відступом українських частин на потязі.

Втрати українців, за різними даними, становили від 80 до 100 загиблих. На думку дослідників, загальні втрати ворога могли сягати до 1500 убитих і поранених.

Під час бою більшовики взяли в полон сімох поранених студентів, ще 27 студентів потрапили до рук ворога, відступаючи в темряві. Їх катували, а потім стратили. Тіла убитих поховав місцевий священик на кладовищі с. Печі.

У 1918 році за рішенням Центральної Ради тіла полеглих у бою під Крутами вояків-студентів урочисто перепоховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Пам’ятник Героям Крут на Аскольдовій могилі виконано у формі гранітного хреста з тризубом. На ньому розміщено цитату з Євангелія від Йоана «Найбільша любов – життя покласти за друзів».

Молоді студенти й гімназисти були запалені ідеями становлення незалежної України та готові до боротьби. Для влади УНР молоді добровольці стали останньою надією перед лицем російської агресії.

“І вже в останній час перед лицем небезпеки уряд кинув розпучливий клич до всіх, у кого ще жевріла в серцях надія, в кого ще не опали безсило руки. І молодь одразу на цей поклик боронити батьківщину зголосилася”, – зі спогадів Бориса Монкевича, учасника бою під Крутами.

Нагадаємо, Бій під Крутами – одна з багатьох героїчних сторінок української історії, яка особливо гостро демонструє національний патріотизм та готовність до самопожертви заради Батьківщини. Козаки, “юнаки” (юнкери) та студенти здійснили героїчний подвиг, не маючи за плечима жодного військового досвіду та навіть мінімальної підготовки, пише 24 канал.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.