Путін здався. РФ дотисли: відвід військ. Зеленський не став мовчати – це нарешті сталося!

Частина військ Росії повертається на місця дислокації.

У Росії заявили, що нібито “військові навчання” закінчились. Тому держава-агресорка відводить частину своїх сил. Наразі невідомо, яка кількість військ залишається, пише 24 канал.

Стверджують, що війська та авіація Західного військового округу завершили планову перевірку боєготовності. Їх повертають до місць базування.

Окупанти заявили, що всі “завдання виконали”. Командувач військ округу Олександр Журавльов каже, що всі завдання виконали. Далі продовжуватимуть планові заходи бойової підготовки на полігонах. Підрозділи відправляють до пунктів постійної дислокації. Зокрема, й авіацію.

Після повернення військ окупанти збираються поповнити необхідні запаси паливно-мастильних матеріалів, ракет та боєприпасів, витрачених під час навчань.

Варто зазначити, що Україна володіє додатковою інформацією щодо скупчення військ біля її кордону окрім того, що фіксується на супутникових знімках.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський на зустрічі з представниками іноземних ЗМІ, відповідаючи на запитання щодо інформації, якою він володіє, але яка не відома президентові США, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я думаю, що у мене, як у Президента незалежної країни, можуть бути свої секрети, так само як і у Президента Сполучених Штатів. Я думаю, що у нас дуже відкриті відносини, і наші спецслужби діляться багатьма речами, але… Ти щоденно тримаєш руку на пульсі, ти бачиш відведення, наприклад, і збільшення військ… Є різного характеру перехоплення інформації. Ми розуміємо: коли працює ДРГ, як працюють ДРГ, вони працюють як на Донбасі,.. так і у багатьох областях нашої держави, – зараз не хочу, щоб була якась паніка зайва, але ми справляємось із такими питаннями внутрішніми нашими силами”, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що на супутникових знімках можна побачити лише збільшення кількості військ, водночас не можна точно оцінити: це нарощування військ, залякування чи ротація.

“Наші професійні люди оцінюють цю ситуацію більш глибоко. Іноді ми бачимо, як перевдягають людей, як люди прийшли, поставили намети показати, що декілька бригад прийшло на кордон. А потім ми бачимо, що в цих наметах немає життя – тож тихенько вивезли людей. Тобто, йде психологічний наратив з боку Росії і з боку сепаратистів, психологічне залякування”, – зазначив глава держави.

За його словами, таке трапляється переважно перед важливими міжнародними зустрічами, аби посилити психологічний тиск на учасників переговорного процесу.

Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.

Чисельність військ Російської Федерації на кордоні з Україною становить близько 130 тисяч осіб, заявив міністр оборони України Олексій Резніков у п’ятницю, 28 січня, під час виступу у Верховній Раді.

“На початку грудня ми спостерігали за 41 батальйонною тактичною групою та іншими підрозділами російської армії, які нараховували 94 тисячі осіб, з авіаційною та морською компонентою це було близько 110 тисяч. Зараз ми спостерігаємо за частинами, які нараховують близько 112 тисяч осіб, а з морською та авіаційною компонентою – це близько 130 тисяч осіб”, – підрахував Резніков.

За його словами, у квітні минулого року бойовий компонент, який стягувала Росія, становив 126 тисяч осіб.

“Отже, кількість тоді і зараз співмірна”, – вважає міністр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.