10 хвилин тому! Обшуки у народного депутата: підробка документів. З’явились деталі – що відомо?

Державне бюро розслідувань прийшло з обшуками до народного депутата Олега Воронька, який входить до складу міжфракційного обʼєднання Дмитра Разумкова “Розумна політика”.

Першим про слідчі дії у Telegram повідомив Разумков. Він сказав, що разом із колегами по МФО виїхав до Воронька, і що вважає звинувачення “притягнутими за вуха” та елементом політичного переслідування.

У Державному бюро розслідувань заявили, що обшуки влаштовані за фактом підробки документів.

“Національне агентство з питань запобігання корупції склало на депутата протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 ст. 172-4 КУпАП (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності) щодо його входження до складу виконавчого органу одного із товариств. Під час судового розгляду у Печерському суді чинний народний депутат дав підроблені документи – протокол зборів з інформацією про нібито своє звільнення з посади директора, чим можливо ввів в оману суд”, – пояснили слідчі.

Попередня кваліфікація справи:

  • підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 4 ст. 358 КК України);
  • службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України);
  • введення в оману суду або іншого уповноваженого органу (ч. 2 ст. 384 КК України).

Слідчі дії відбуваються за місцем проживання парламентарія та у пов’язаних з ним осіб.

Разумков у коментарі журналістам заявив, що вважає обшуки політичним тиском і закликав викликати голову ДБР виступити перед Верховною Радою.

“Сьогодні провели обшуки… Ні, щоб запросити до себе, викликати. Абсолютно нетяжкий злочин… По іншим навіть не збуджуються… а тут прийшли з обшуками. Це – виключно з політичних мотивів”, – сказав Разумков журналістам в кулуарах парламенту.

“Я закликаю голову Верховної Ради, закликаю всі фракції викликати голову ДБР (виступити в парламенті, – ред)”, – додав політик.

Додамо, що Воронька було обрано до Верховної Ради від Кіровоградської області як висуванця партії Слуга народу. З фракції СН не виходив, але у листопаді 2021 року вступив до міжфракційного об’єднання “Розумна політика”. Член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.