Шок! Терміновo! Стан критичний! Прямо з Німеччини – вже все відомо: Кравчук зізнався. Страшна правда – на весь світ!

Перший президент України звернувся до українців та прокоментував можливе нове широкомасштабне вторгнення Росії до України. Він висловив велике бажання захистити рідну землю.

Про це політик написав у листі до українців.

Леонід Кравчук заявив, що з тривогою стежить за новинами про можливе широкомасштабне вторгнення Росії в Україну.

“У цей час хочеться схопитися з лікарняного ліжка та грудьми закрити рідну землю”, – написав перший президент.

Він висловив упевненість, що навіть якщо у когось справді з’явилася думка напасти на Україну, то нас ніхто не зможе підкорити.

“Сьогодні хочу сказати найголовніше: якщо в чиїйсь хворій голові назріває злодійський план захоплення України, хай знають: ніхто й ніколи не підкорить волелюбний український народ. Ніхто ніколи!” – зазначив Кравчук.

До слова, Леоніду Кравчуку 10 січня виповнилось 88 років. У 2021 році політик переніс складну операцію на серці, тому зараз перебуває на реабілітації. У вересні 2021 року повідомили, що політик на реабілітації в Німеччині.

Нагадаємо, у серпні 2020-го президент Володимир Зеленський увів Кравчука до складу делегації України для участі в ТКГ і призначив його головою делегації.

“Час для відпочинку не настав. Якщо зможу пришвидшити мир на Донбасі, робитиму це до останнього подиху”, – сказав тоді Кравчук. І цього дня, 30 липня 2020 року, Володимир Зеленський призначив його головою української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську.

“Моя місія — закінчити війну, щоб ми жили спокійно. Без крові, жахів, втрат і руйнувань. Будемо йти на компроміси”, — говорить пізніше в інтерв’ю “РБК-Україна”. — Проте поступки допустимі не в усьому. Суверенітет, територіальна цілісність, незалежність, недоторканність кордонів — ці питання не обговорюватимуться. Виступатиму за те, щоб управління територією Донбасу принесло користь людям, які там живуть. Щоб вони відчули, що є господарями ­своєї землі”.

Раніше Перший Леонід Кравчук передбачав, що Росія, яка звикла покладатися на силу й стягує війська до кордону України, може посилити агресію.

“Росія думає або удає, що так думає, що проти неї готуються якісь провокації. Вона звинувачує в цьому Україну, мовляв, Україна хоче спровокувати силові дії на Донбасі. А Захід звинувачує Росію, що вона веде досить агресивну політику. І наскільки я знаю, пан Лавров сказав, що відносини між Росією та Заходом досягли дна. І що це все стає небезпечним.

Таким чином Росія сама нагнітає ситуацію, удає, що це не вона стягує війська та загрожує якоюсь силовою дією. Я думаю, що від Росії можна чекати всього”, – зазначав він для проєкту “Донбас.Реалії” на “Радіо Свобода”.

“Росія вже воює 150 років своєї історії та будь-які рішення сприймає не через виконання міжнародних норм чи правил поведінки, що визначені в цивілізованому світі, а діє за схемою “сила має мати верх”. І це особливо видно на прикладі України з часів створення незалежної держави. Тому ми маємо бути готові до будь-яких сценаріїв”.

Зараз світ спостерігає за ситуацією на Сході нашої держави. Політики повідомляють про велику ймовірність суттєвої ескалації воєнної агресії з боку РФ.

Називаються різні варіанти розвитку подій, зокрема широко обговорюваний сценарій повномасштабної військової операції з захопленням або значної частини України, або всієї країни.

Цей сценарій активно дискутується серед західних політиків та експертів. Іноді говорять про перспективу найближчих тижнів, а іноді – навіть днів.

Президент США Джо Байден вважає, що вторгнення – практично неминуче. Про це він заявив під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським, – повідомляє CNN з посиланням на високопоставленого українського чиновника.

Як розповів CNN український співрозмовник, розмова президентів була тривалою і відвертою, але проходила “не дуже гладко”.

За його словами, Байден заявив, вторгнення має відбутися в лютому, коли замерзне земля. Зеленський своєю чергою закликав американського президента бути м’якшим у виразах, щоб не розпалювати паніку. Він, наполягав, що загроза від Росії “небезпечна, але не однозначна” і немає впевненості, що напад буде.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.