Перетин кордону! Термінові дані: Путін в істериці – жорстке звернення до РФ. Крапка

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що перетин українського кордону хоч одним російським військовим означатиме напад на Україну.

В інтерв’ю німецькому телеканалу ZDF політик сказав, що не очікує прорив від переговорів з Міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим в Женеві, при цьому сподівається почути, до чого Москва прийшла за підсумками минулих консультацій з США і НАТО.

«Якщо російський солдат перетне кордон України, то це означає, що перед нами серйозна проблема, явний напад на Україну. Будь то хоч один солдат, хоч тисячі», – заявив він.

Також він зазначив, що країни Заходу не прагнуть ставити під загрозу безпеку російського народу. Кремль несе повну відповідальність за ескалацію навколо України.

«І якби я міг поговорити з російським народом, я б сказав йому, що ви заслуговуєте жити в безпеці і гідно, як і всі люди в усьому світі, і ніхто – ані Україна, ані Сполучені Штати, ані НАТО або країни-члени – не прагнуть поставити це під загрозу», – заявив Блінкен.

Держсекретар Сполучених Штатів зазначив, що в разі вторгнення до України громадяни Росії будуть зазнавати наслідків.

«Що дійсно загрожує вашій безпеці, так це безглузда війна з вашими сусідами в Україні з усіма витратами, що витікають з цього. Перш за все для молодих людей, які будуть ризикувати або навіть віддавати за це своє життя», – повідомив держсекретар Блінкен.

Також Блінкен зязначив, що уряди та громадяни у всьому світі повинні дбати про Україну. Заклик такого змісту держсекретар США розмістив у Twitter 20 січня.

“Те, що відбувається довкола України, – це не віддалений регіональний конфлікт чи ще один приклад цькування з боку Росії”, – наголосив Ентоні Блінкен.

За його словами, принципи, які нині поставлені на карту, зробили світ більш безпечним та стабільним протягом десятиліть.

Заклик до світу щодо ситуації довкола України Ентоні Блінкен розмістив напередодні зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Женеві та після робочого візиту до Берліну 20 січня.

Упродовж дня Ентоні Блінкен зустрічався із канцлером Німеччини Олафом Шольцем та міністром закордонних справ Анналеною Бербок.

“Ціную можливість зустрітися в Берліні з нашими європейськими партнерами через кризу, яку спричинила Росія довкола України. Ми всі прагнемо підтримувати Україну та її народ перед обличчям агресивних дій Росії”, – наголосив держсекретар США.

Блінкен уточнив, що спільно з німецькими парнерами твердо налаштовані завдати серйозних втрат Росії, якщо остання обере шлях конфлікту, а не дипломатії.

Анналена Бербок, у свою чергу, також назвала переговори щодо Росії та України 20 січня цінними та запевнила, що тісна координація залишається вирішальною для зусилль, спрямованих на деескалацію.

Нагадаємо, що напередодні стався міжнародний скандал через вислів Байдена під час пресконференції. Президент США Джо Байден вважає, що Росія зробить кроки щодо України, але заявив, що вона дорого заплатить за повномасштабне вторгнення, при цьому припустивши, що “незначне вторгнення” може коштувати менше.

“Я припускаю, що він рушить. Він має щось зробити”, – сказав Байден про Путіна на пресконференції.

Байден сказав, що, на його думку, Путін перевіряє західних лідерів. За його словами, відповідь на будь-яке російське вторгнення залежатиме від масштабу дій Москви і від того, чи союзники США сваритимуться через те, як реагувати.

“Росію буде притягнуто до відповідальності, якщо вона вторгнеться — і це залежить від того, що вона зробить. Одна справа, якщо це незначне вторгнення, і врешті-решт нам доведеться сперечатися щодо того, що робити і чого не робити, і таке інше. Але якщо вони справді зроблять те, на що вони здатні… подальше вторгнення в Україну стане катастрофою для Росії”, – додав президент США.

На питання про те, що він мав на увазі під “незначним вторгненням”, Байден сказав, що союзники по НАТО не єдині в тому, як реагувати залежно від того, що саме робить Путін.

У цей же час Зеленський вирішив нагадати “великим державам”, що не буває “незначних агресій” та “незначних жертв”.

“Хочемо нагадати великим державам, що незначних агресій не буває і маленьких народів не буває.

Як не буває й незначних жертв і маленького горя від втрати близьких.

Кажу це як президент великої держави Україна”, – написав Зеленський у Твіттері.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.