Щойно! Стало відомо – терміновий візит в Україну. Санкції проти РФ – зволікати не можна!

19 січня до Києва з офіційним візитом приїде держсекретар США Ентоні Блінкен. Точний порядок денний переговорів наразі невідомий.

Про це повідомляє ZN.ua із посиланням на власні джерела. Виходячи з поточної ситуації в Україні, у виданні припустили, що під час його візиту обговорюватимуться питання безпеки у зв’язку зі стягуванням російських військ до українського кордону. Також можливими темами переговорів можуть стати заходи заборони, надання додаткової допомоги та зброї, а також можливі санкції у разі вторгнення РФ.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям щодо європейської безпеки: переговори делегацій Росії та США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були “складними, але професійними”, повідомили у РФ. За їхніми підсумками, всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо поділу світу на нові «сфери впливу».

У свою чергу Ентоні Блінкен розповів, що після закінчення переговорів Росії зі Штатами, НАТО та ОБСЄ у Вашингтоні планують провести консультації з союзниками та партнерами.

“Ми поділилися з росіянами нашим глибоким занепокоєнням щодо їхніх дій не лише щодо України, а й ширше. Вони поділилися своїм занепокоєнням. Думаю, ми дали один одному багато для роздумів. Тепер ми плануємо повернутися і провести тісні консультації з нашими союзниками та партнерами”, – розповів держсекретар.

Блінкен зазначив, що Вашингтон не очікував, що переговори з Росією будуть проривними. Однак вони дозволили США відзначити три важливі принципи: “нічого про союзників і партнерів у Європі без них”, взаємність у переговорах, а також деескалацію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.