Закінчити війну! Історичне рішення – переговори з РФ, у Зеленського вмазали! Путін не чекав, досить

Україна розглядає 2 нових можливих сценарії мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Рішення щодо цього планують прийняти до кінця першого кварталу 2022 року.

Про можливі варіанти подальших відносин України та Росії під час пресконференції  розповів очільник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Глава “слуг” зазначив, що після проведення переговорів у нормандському форматі через небажання Москви йти на контакт відбувся застій. Тепер же про загрозу повномасштабного вторгнення зі сторони Росії говорять всі, особливо за кордоном.

Арахамія наголосив, що тепер стратегія України така: деескалація, зміна нормандського формату.

“У нас є два варіанти: перший формат – прямі переговори з Володимиром Путіним щодо ситуації, другий – долучення США до нормандського або іншого формату”,– зазначив він.

За словами нардепа, наразі ці питання перебувають в активній фазі обговорення. Ба більше – переговори з Росією ведуть всі країни-партнери України: “Як США обговорюють це з Росією, так і ми обговорюємо це зі своїми партнерами, і зі США”.

Своєю чергою, На конференції послів “Дипломатія 30. Стратегія сильної держави” очільник Офісу президента Андрій Єрмак розповів про те, які стратегії Україна розробила та які перемовини наразі тривають. За його словами, з боку України триває пошук шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Про це повідомляють в прес-службі Офісу президента.

Андрій Єрмак зазначив, що останнім часом ці перемовини просуваються доволі складно, але Україна намагається різними шляхами зрушити цей процес. Зокрема, українська сторона ініціювала в межах ТКГ низку ключових ініціатив: повернення до режиму припинення вогню, взаємне звільнення утримуваних осіб та відкриття пунктів пропуску. Також було підготовлено й передано партнерам комплексні ініціативи – 10 кроків, реалізація яких зможе розблокувати мирний процес.

Очільник Офісу Глави держави зауважив, що керівництво Сполучених Штатів Америки прийняло для себе рішення включитися в процес врегулювання на сході України.

«При цьому це не загрожує існуванню Нормандського формату. Це паралельний трек. Аналогічні питання ми обговорили сьогодні з Великою Британією. Таку ж роль готова відігравати Туреччина», – сказав він.

Досить активну позицію щодо цього питання зараз займає Президент Франції Еммануель Макрон і керівництво Європейського Союзу, зокрема Президент Європейської ради Шарль Мішель.

«Ми сьогодні в дуже сильній позиції. А коли Росія подала якісь пропозиції щодо безпеки в Європі, то ми всім говоримо: яка може бути безпека у Європі без припинення війни в центрі Європи?» – наголосив він.

Андрій Єрмак також акцентував на важливості активної комунікації щодо прагнення України стати членом НАТО.

За його словами, дуже важливим є донесення інформації про складні й надзвичайно важливі, історичні реформи в Україні.

«Наприклад, сьогодні ми вперше боремося з олігархами як явищем. І закон про деолігархізацію не спрямований проти будь-якої конкретної людини. Його мета – зробити неможливим, щоб в Україні окремі багатії «купували» міністрів, депутатів, впливали на державні рішення», – зазначив керівник Офісу Президента.

Джерело:korupciya.com

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською..

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.