Атака на Україну! Таємний план Путіна – викрили: повномасштабне вторгнення! Відбити – не допустять

Російська Федерація розпочала підготовку масштабних кібератак на енергетичну систему та урядові сайти України. Українські фахівці під керівництвом іноземних спеціалістів із Сполучених Штатів та Великобританії готуються відбивати атаку.

Як повідомляє газета The New York Times, професіональні хакери Російської Федерації розпочали підготовку масштабної операції: планують атакувати українські портали. Під загрозу мають ризик потрапити енергетична система та урядові сайти.

США та Великобританія вже відправила в Україну кваліфікованих спеціалістів, які підготують українських фахівців до російської атаки і навчать відбивати посягання на інформаційні простори.

Як повідомили співрозмовники видання, російські хакери, що готують напад, можуть бути пов’язані з Головним розвідувальним управлінням РФ.

Попри те, що, за словами експертів, Росія за тривалий час ще ні разу не припиняла кібератакову кампанію проти України, протягом останнього місяця активність хакерів значно підвищилась. Наразі одну з найголовніших загроз фахівці вбачають навіть не у військових підрозділах Російської Федерації, зосереджених на кордонах, а саме в таких атаках, які спрямовані проти критичної інфраструктури країни.

“Це – широкомасштабна кампанія, націлена на численні українські державні установи, та їхні електроенергетичні компанії”, – розповів Дмитро Альперович, провідний дослідник російської кіберактивності та голова Silverado Policy Accelerator, нової дослідницької групи у Вашингтоні.

На його думку, президент РФ Володимир Путін розглядає кібератаки як “підготовку поля бою”.

Експерти вважають, що такі дії Путіна можуть бути зумовлені прагненням Росії показати президента України Володимира Зеленського «невмілим і беззахисним».

Потім використати це як ключову складову плану – створити привід для повномасштабного вторгнення в Україну та посягання на її територіальну цілісність.

Американські спеціалісти, які займаються питанням кібератак, вважають, що такі дії можна розглядати як план: можливо, Росія розглядає знищення української інфраструктури як крок до заміни чинної української влади на бажаний Путіним проросійський режим.

За словами одного зі співрозмовників видання, працівника органів розвідки, вважається, що такий напад не вимагатиме від Путіна окупації країни та не загрожує такою кількістю санкцій, які майже напевно підуть за фізичним вторгненням.

У минулому Росія вже неодноразово проводила кібератаки проти України. Серед них неодноразово були й ті, що були спрямовані безпосередньо проти електромереж країни. Такі дії з боку Російської Федерації призводили до масових відключень електроенергії.

Наприклад, у 2016 році російські спеціалісти-хакери вже атакували Україну. Тоді їхні дії стосувалися переважно енергетичної системи України. Того разу вони діяли за таким алгоритмом: використовували спеціальний вірус BlackEnergy, який проник у систему за допомогою зараженої програми Microsoft Word. Через рік хакери повторили атаку — ціллю став Київ і Київська область, однак Росія, як завжди, свою причетність заперечувала.

Пізніше хакери знову атакували державні органи України, але тоді, 2018 року, хакерський напад відбили. А ще через два роки в Раді національної безпеки та оборони заявляли про підготовку кібератаки на Україну. Повідомляли про напад, спрямований на органи державної влади та об’єкти критичної інфраструктури. До неї планували залучити хакерське угруповання Gamaredon, за яким стоять спецслужби Російської Федерації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.