Термінове звернення! У Зеленського приголомшили – прямо на фронті: Путін в шоці – відсіч!

Протягом року Кремль двічі загострював ситуацію поблизу кордонів України, загроза все ще велика.

Сильна Україна з потужною армією – це найкращий фактор, щоб відбити у Росії бажання нападати на нашу країну. Хоча загроза вторгнення все ще залишається високою.

Про це сказав на брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він нагадав, що протягом року Кремль двічі загострював ситуацію поблизу кордонів України.

“Росія продовжує загострювати ситуацію з безпекою вздовж кордону України та на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Цього року Москва вже вдалася до двох загрозливих та безпрецедентно масштабних ескалацій. Йдеться про масштабне стягування військ до кордонів навесні та нові загрози вторгнення до України наприкінці цієї осені, які продовжуються і зараз в Україні”, – сказав Кулеба.

За його словами, найкращою відповіддю на агресивні плани Кремля є зміцнення обороноздатності країни, а для цього Україна перебуває у постійному контакті із союзниками. Так, наприклад, Київ працює над тим, щоб військова допомога США збільшилася до 1 млрд дол. щорічно (2022 року очікується 756 млн).

“Сильна Україна – найкращий фактор стримування Росії від військової агресії. Саме тому дипломати наполегливо працюють над посиленням українського війська, залучаючи нову зброю, нові технології, військове обладнання, засоби та навчання”, – сказав міністр.

Нагадамо, за словами міністра оборони Олексій Резніков, багато російських солдатів повернуться в трунах, якщо Москва накаже напасти на Україну. Водночас він вважає, що Україна не є кінцевою метою Путіна.

“Це буде українська кров, це буде російська кров. Багато російських солдатів повертатимуться додому в трунах і це покажуть канали у Facebook, Instagram, Telegram. Це буде катастрофа”, – сказав міністр.

Водночас Резніков висловив абсолютну впевненість, що українці боротимуться, щоб захистити свої землі, свої життя та майбутнє своїх дітей.

“У нас є 200 тисяч резервістів, 400 тисяч ветеранів українсько-російської війни. 400 тисяч… просто порахуйте”, – зазначив міністр, нагадавши про ще близько 250 тисяч військовослужбовців Збройних сил.

На думку глави Міноборони Україна не є кінцевою метою російського президента Володимира Путіна, а оскільки країна є географічним центром Європи, то війна прийде на весь континент. Резніков вважає, що Путін хоче показати Європі, на що здатна Росія.

“Ми лише частина, квадрат на шахівниці великих російських амбіцій”, – додав він.

У свою чергу президент Володимир Зеленський оцінив наслідки великої війни з РФ. Він зазначив, що українська армія дуже сильна, але російська набагато більша.

“Україна велика країна і показує, що сила армії на досить високому рівні. Ми впевнені у захисті своєї держави, але ми всі розуміємо, що кількість нашої армії, незважаючи на рівень, у рази менший, ніж кількість армії РФ – однієї з найсильніших армій. Ми розуміємо, що якщо буде повномасштабна війна – будуть тисячі, сотні тисяч, мільйони жертв. Тому ми цього не хочемо”, – сказав Зеленський.

Також президент нагадав, що саме Росія підштовхнула Україну до НАТО після 2014 року, коли розпочала війну.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.