ФОПи вийшли! Масові сутички під Радою: намагаються прорватися! Оточені силовиками: що буде?

У п’ятницю 17 грудня було скликане позачергове засідання Верховної Ради, у рамках якого народні депутати розглянуть законопроєкт №6376 «Про відтермінування застосування касових апаратів». Причиною запланованого засідання стали протести під Верховною Радою, однак українські нардепи провалили відстрочку обов’язкового введення касових апаратів для ФОПів до 2023 року. 

Його не вдалося навіть внести до порядку денного, адже за це проголосували тільки 102 політиків.

Зазначимо, що 17 грудня відбувалося останнє пленарне засідання парламенту в 2021 році. Це означає, що терміни розширеного застосування касових апаратів ФОПами не перенесуть з 2022 на 2023 рік.

14 грудня українські підприємці влаштували мітинг, у результаті чого вулиця Грушевського виявилась заблокованою. У протестуючих була лише одна вимога – відтермінувати тотальну фіскалізацю.

Мітинг ФОПів, окрім заблокованої вулиці Грушевського, ускладнив рух на вулицях Інститутській та Садовій – на момент протесту в цьому районі утворились затори.

Сьогодні акції протестів продовжуються – під Верховною Радою наразі знаходяться мітингувальники, вони намагаються прорватися. Поліція втримує протестувальників, натомість ФОП пошкодили один із поліцейських автомобілів.

Окрім цього повідомляється, що поліція жорстоко затримала мітингувальника – ситуація напружена, квартал оточений силовиками. Протестувальники налаштовані агресивно.

Депутат «Слуги народу» Олександр Качура на своєму Telegram каналі перед голосуванням зробив анонс, що на сьогоднішньому засіданні законопроєкт не буде прийнятий.

«Моя особиста позиція – ФОПи не виступають за відтермінування фіскалізації, а за повну її відміну. Ми з колегами пропрацювали проєкт закону №5866-1, який вирішує проблему. Який сенс у відтермінуванні? Щоб після нового року повернутись до того, з чого почали?» – пише нардеп.

Також політичний діяч додає, що потрібно підходити до вирішення питання ФОПів комплексно, а не просто давати політичні заяви з трибуни.

Водночас нардеп «СН» Олексій Устенко прокоментував журналісту Vesti.ua Валентину Банних провал засідання тим, що воно було поставлене на порядок денний занадто пізно, і у багатьох депутатів сьогодні ще є робота в комітетах. Можливість розглянути законопроекти щодо ФОП, каже Устенко, ще є у січні.

Цікаво інше: позиція монобільшості щодо перенесення введення РРО була зрозуміла одразу. Але та ж «ЄС», яка медійно рвалася до цього позачергового засідання, присутня на ньому у кількості 15 із 27 депутатів. Але головне на своїх ресурсах заявити, що вони є з ФОПами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.