Вперше за 30 років! У Зеленського влупили: Україна в НАТО – термінова заява. Ніхто не чекав – браво!

Міністр оборони Олексій Резніков вважає, що Україні варто інтегруватися в НАТО “де-факто”, через розширення співпраці. Про це він розповів в інтерв’ю АрміяInform.

Маємо робити ставку на інтеграцію де-факто, беручи усе найкраще. Через розширення спільних проєктів, через конкретні дії.

Протягом цього року я у статусі віцепрем’єра кілька разів спілкувався з керівництвом НАТО. У мене є чітке розуміння, що вступ України до НАТО — це політичне рішення на основі консенсусу 30 країн. І колись це рішення буде ухвалене. Мій колега Дмитро Кулеба нещодавно сказав, що 3 країни наразі не готові. Але поки рішення формується, не слід чекати”, – наголосив міністр оборони.

Багаторічний очільник Мюнхенської безпекової конференції Вольфганг Ішингер вважає, що Путіним керує страх про Україну в НАТО.

У цей же час Резніков заявив, що сильна армія є одним із найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі, вітаючи ЗСУ з 30-річчям.

“Збройним силам України — 30 років. Щиро, від усього серця вітаю всіх з цим ювілеєм! На моє глибоке переконання, якби не Збройні сили України, навряд чи 24 серпня цього року ми відзначали б 30-й день народження нашої держави. Чверть своєї новітньої історії наші воїни зі зброєю в руках, ризикуючи життям, щодень захищають нашу Батьківщину від російського агресора”, — зазначив міністр.

Він нагадав, що саме Збройні сили з 2014-го року стали опорою державності та основним чинником національної безпеки.

“Із власного досвіду переговорника можу зазначити, що сильна армія — це один з найпотужніших дипломатичних аргументів у мирному процесі”, — підкреслив очільник МОУ.

За його словами, сьогодні українці покладаються на свою армію більше, ніж на інші суспільні інститути: Збройні сили користуються найбільшою довірою громадян: “Це свідчення поваги українського народу до своїх воїнів, які і сьогодні, у реальній бойовій обстановці, гідно продовжують славні традиції попередніх поколінь захисників і захисниць України”.

“Право жити власним розумом у власному домі дається нам дорогою ціною! Тисячі українських військовослужбовців віддали свої життя, аби зупинити ворога. Це кращі сини та доньки України, подвиг яких завжди пам’ятатиме наш народ. Вічна їм слава!” — додав Резніков.

Він також зауважив, що три чверті своєї новітньої історії наша армія існувала у режимі демонтажу, який переривався кількома спробами провести реформи. У державі не було розуміння, навіщо їй бути сильною.

“Ворог нам показав, навіщо потрібна армія. І що буває, коли про неї не дбаєш. Не кожна нація має такий привілей, як своя армія. Недарма армія — це символ державності і держави як такої. Суверенної. Незалежної. Модернізація армії — це захист права на власну державу і права обирати майбутнє для нащадків”, — наголосив міністр оборони.

Президент Зеленський також долучився до привітань:

“Збройним Силам України виповнюється 30 років. Увесь цей час наші військові залишаються на варті свободи, незалежності й суверенітету України! Українці пишаються своєю армією! Від імені українського народу дякую воїнам і ветеранам ЗСУ за самовіддану службу й героїзм! Слава Україні!”, – написав президент у соцмережах.

Зазначається, що глава держави візьме участь в урочистих заходах з нагоди 30-ї річниці Збройних Сил України та вручить державні нагороди військовослужбовцям.

Глава держави також візьме участь у церемонії присвоєння почесних найменувань і вручення бойових прапорів військовим частинам ЗСУ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.