Прямо на похороні! Кличко вражений – висказав усе: страшна втрата, кияни у траурі! Світла пам’ять

У понеділок, 29 листопада, в Києві оголошено день жалоби у зв’язку зі смертю колишнього міського голови, Героя України, почесного громадянина міста, депутата Київради Олександра Омельченка.

У Колонній залі Київської міської державної адміністрації пройшла церемонія прощання з колишнім міським головою столиці. Попрощатися з Омельченком прийшли родичі, чинний Київський міський голова Віталій Кличко, депутати Київради, небайдужі містяни. Церемонія тривала до 13:00. Про це інформує пресслужба КМДА.

Сьогодні Київ прощається з колишнім міським головою столиці, почесним громадянином міста Києва, депутатом Київради Олександром Омельченком. Людиною, яка багато років свого життя працювала для нашого міста, змінювала його. Сан Санич, як ми його називали, любив Київ. А кияни – поважали Омельченка. Для мене він був старшим товаришем і багато в чому наставником. Завжди енергійний і завзятий, мудрий і з гумором, з великою цікавістю до життя і людей. Таким я пам‘ятатиму Сан Санича. Світла пам‘ять”, – сказав Віталій Кличко під час церемонії прощання.

Колонну залу КМДА оформлено квітами. Тут було розміщено кількадесят фотографій, що розповідають про життєвий шлях Омельченка.

Церемонія прощання відбувалась з дотриманням санітарних норм і карантинних обмежень. На вході до приміщення КМДА перевіряли наявність «зеленого» COVID-сертифіката, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена, документа про одужання. До Колонної зали допускаються групи людей у визначеній кількості.

Олександра Омельченка поховають на центральній алеї Байкового кладовища.

Нагадаємо, про смерть Олександра Омельченка стало відомо 25 листопада. Йому було 83 роки.

Він перехворів важкою формою коронавірусу. Тиждень тому стало відомо про його госпіталізацію.

18 листопада Омельченко потрапив до лікарні з важкою формою коронавірусу. У нього були сильно вражені легені і вона не міг дихати без кисневої маски.

Біографія ексмера Києва Омельченка

Олександру Омельченку було 83 роки. Він народився 9 серпня 1938 року. 10 років, починаючи з серпня 1996 року, він був головою Київської міської державної адміністрації. З травня 1999 по квітень 2006 року – одночасно київський міський голова. З 1999 до 2006 року був президентом Асоціації міст України. 2006 року він програв на виборах Леоніду Черновецькому та Віталію Кличку (друге місце), посівши третє місце. Із червня 2014 року був депутатом Київської міської ради. Під час ще однієї спроби стати мером столиці – на виборах мера Києва у 2014 році посів четверте місце.

Був народним депутатом Верховної Ради шостого скликання: на парламентських виборах 2007 року отримав мандат за списком пропрезидентського блоку Наша Україна – Народна Самооборона (№13). У парламенті очолив Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. 2001 року отримав звання Героя України.

Досягнення Омельченка

Олександр Омельченко володів безліччю звань. Він – Герой України, кандидат технічних наук, лауреат Державної премії в галузі архітектури, народний депутат сьомого скликання та депутат Київради чотирьох скликань, голова партії “Єдність”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.