Протидія агресії РФ! Зеленському вдалось: вирішальна угода. Разом із США – новий етап відносин.

Основна мета візиту української делегації до Вашингтону – оновлення хартії американсько-української комісії зі стратегічного партнерства. За словами міністра Кулеби, в документі будуть зафіксовані положення, що стосуються російської агресії проти України, що стане свідченням абсолютної незворотності американської політики.

Може змінитися навіть адміністрація у Вашингтоні, але хартія все одно продовжуватиме діяти, адже вона зацементує американську політику на роки вперед.

“Хартія – це стратегічний документ. Він на 10 років визначатиме, за якими напрямами розвиватимуться відносини між Україною і Сполученими Штатами. Теоретично може змінитися навіть адміністрація у Вашингтоні, але хартія все одно продовжуватиме діяти. Вона зацементує американську політику на роки вперед”, – сказав міністр.

Раніше в Державному департаменті заявляли, що оновлення хартії допоможе в просуванні пріоритетів двостороннього партнерства між Україною та США.

Водночас, на думку Ілії Куси, експерта з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього, хартія має дві цінності. Таку думку він висловив для Главреда.

По-перше, ритуально-символічну, так як це потужний політичний документ, який цементує, з одного боку, західний вектор України, а з іншого боку – декларовані наміри Штатів підтримувати партнерство з Україною.

По-друге, вона може задати напрямок подальшої співпраці в різних сферах-закупівлі озброєнь , спільних проектах в різних галузях, включаючи військово-промисловий комплекс, політичну підтримку Штатами України щодо Криму і Донбасу, санкційний режим і т.д.

При цьому навряд чи в Хартії будуть позначені напрямки, які вийдуть за рамки нинішнього співробітництва.

Тобто вона по суті дає Україні право претендувати на посилене партнерство зі Штатами.

Однак це вже має бути ініціативою України на рівні спеціалізованих відомств – Уряду і міністерств. Відповідно, в України стоятиме завдання зміцнити ці відносини. Безумовно, Хартія може стати підмогою для розширення співпраці, наприклад, в галузі торгівлі або інвестицій, але тут потрібні перетворення всередині самої України, але те ж залучення зовнішніх інвестицій не може бути предметом переговорів на базі Хартії, оскільки ця сфера більше залежить від внутрішніх справ України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.