Міжнародний скандал! Прямо в кабінеті – мільй0ни д0ларів: Луценка викрили. Таємні д0кументи – це змова!

Гучне федеральне кримінальне розслідування в США проти адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані в останні дні зосередилося на доказах того, що навесні 2019 року три українські прокурори, Юрій Луценко, Костянтин Кулик і Віктор Шокін, погодилися укласти з Джуліані та двома іншими американськими адвокатами контакти на сотні тисяч доларів, щоб отримати політичний та особистий вплив в адміністрації Трампа.

Як стало відомо Guardian, федеральні слідчі виявили великі, детальні плани, розроблені одним з колишнім генпрокурором України Юрієм Луценком, і схвалені Джуліані, згідно з якими вони повинні були оголосити та просувати розслідування щодо Джо Байдена та його сина Гантера в Україні, щоб підвищити шанси Трампа на переобрання.

За словами джерел, близьких до розслідування, слідчі ще минулого року отримали електронні листи, отримані та надіслані Луценку, в яких описувалися різні елементи цієї схеми.

“ZN.ua” з посиланням на Guardian пише, що Луценко, будучи генеральним прокурором, погодився публічно оголосити про проведення в Україні кримінального розслідування щодо Джо і Гантера Байденів. Луценко водночас був рушійною силою для надання Джуліані, Тойєнсінг та ДіДженові юридичних гонорарів та контрактів на сотні тисяч доларів, розповіли джерела газети.

Лише несподіване обрання нового президента Володимира Зеленського, на якого українські прокурори, які задумували, практично не мали впливу, змусило їх відмовитися від свого плану – хоча й ненадовго. А все тому, що Трамп був одержимий ідеєю повернути все на круги свої якнайшвидше.

З цією метою в липні 2019 року Трамп зробив свій сумнозвісний “ідеальний” телефонний дзвінок Зеленському – на той час він утримував майже 400 млн доларів у рамках військової допомоги Україні – з метою чинити тиск на нового українського президента, щоб той оголосив про розслідування щодо Байденів. Викриття тіньової дипломатії Джуліані та телефонної розмови Трампа із Зеленським призвело до того, що Трамп став лише третім президентом США, якому оголосили імпічмент у Палаті представників.

За словами людей, близьких до розслідування, федеральні слідчі отримали документи та свідчення свідків, у яких докладно описується, як три українські прокурори за вказівкою Джуліані допомагали Трампу та Джуліані просувати звинувачення Байдена та України, навіть якщо вони не мали під собою жодної основи.

По-перше, Луценко публічно заявив, що він відновлює розслідування Burisma і Байден перебуває під слідством у рамках ширшого розслідування. Заступник Луценка, Костянтин Кулик, очолив би ту частину розслідування, яка стосувалася Байденів, та публічно перевірив би будь-які звинувачення у неправомірних діях з їхнього боку. Нарешті, Віктор Шокін, колишній генеральний прокурор України, який раніше займався розслідуванням щодо Burisma, погодився публічно заявити, що Байден звільнив його, щоб припинити розслідування щодо Burisma, яке він проводив кількома роками раніше.

У березні 2019 року Джуліані та Луценко досягли попередньої угоди між Джуліані та українськими органами влади про надання допомоги Україні у поверненні грошей на закордонних банківських рахунках, які, за словами Луценка, належали уряду. У різних проєктах контракту Джуліані мав отримати за свою роботу $300 тисяч, або $500 тисяч.

Потім, діючи за наполегливою рекомендацією Джуліані, Луценко, Кулик і Шокін погодилися заплатити двом адвокатам, близьким до Джуліані, Тойєнсінг і ДіДженові.

Подружжя Тойєнсінг і ДіДженова давно товаришують з Джуліані та є затятими прихильниками Дональда Трампа.

12 квітня 2019 року Тойєнсінг та ДіДженова направили Луценку та Кулику проєкт договору про передоплату, погодившись представляти інтереси обох чоловіків та допомогти розкрити “докази незаконної поведінки американців в Україні” – явне посилання на звинувачення на адресу Байденів. Договір передбачав виплату Луценку та Кулику авансу у розмірі 125 тисяч доларів.

Але за тиждень їхні плани були несподівано порушені: 21 квітня Україна переважною більшістю голосів обрала Зеленського президентом.

Луценко не мав впливу чи повноважень для укладання контрактів із Джуліані, уточнює Guardian.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.