Бойова готовність! Вже на кордоні – у США підтвердили: армії готові. Путін йде ва-банк – засікли!

Американське видання POLITICO оприлюднило знімки, зроблені комерційним супутником у понеділок, на підтвердження попередньої публікації The Washington Post про стягування російських військ і техніки до кордонів України.

Світлини опубліковані у відкритому доступі.

«Нові зображення, зроблені Maxar Technologies та передані POLITICO, показують скупчення бронетанкових підрозділів, танків і самохідної артилерії разом із наземними військами, які зосереджуються біля російського міста Єльня, неподалік кордону з Білоруссю», – зазначається в публікації.

При цьому уточнюється, що ці підрозділи почали передислокацію з постійних місць базування наприкінці вересня. Вони включають частини 1-ї гвардійської танкової армії РФ. Ця армія призначена для проведення операцій різних рівнів та зазвичай першою отримує передові розробки бойової техніки, стверджує видання із посиланням на аналіз приватного розвідувального агентства Janes.

Водночас зазначається, що в районах Брянська й Курська – поблизу північного кордону України – зосереджується техніка 4-ї танкової дивізії РФ. Ці частини оснащені бойовими танками Т-80У та самохідною артилерією.

Нагадаємо, напередодні американське видання The Washington Post оприлюднило публікацію про те, що США і ЄС фіксують перекидання російських військ до кордону з Україною. При цьому були відзначені «незвичайні переміщення» техніки та військових у західному регіоні РФ, що нагадує ситуацію, яка виникла у квітні цього року та викликала резонанс у міжнародній спільноті.

Але Головне управління Міноборони не зафіксувало додаткового перекидання російських сил на кордон із Україною.

«Найімовірніше, що оприлюднені у ЗМІ та інтернеті факти нарощування угруповань збройних сил РФ на українському напрямі є елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій, і, по суті, є плановими заходами в рамках переміщення військ після завершення навчань», – наголошують розвідники.

Зазначимо, президент Росії Володимир Путін у нещодавньому виступі на Валдайському форумі озвучив дуже важливі слова, які ніхто не помітив. Він згадав “формулу єдиної нації”, яка свідчить про небажання Кремля відмовлятися від планів щодо України. Про це в ефірі програми “Час Голованова” на телеканалі “Україна 24” розповів російський економіст, ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов.

“Кремль і безпосередньо Путін ніколи не відмовлялися і, як і раніше, не відмовляються від своїх планів, від своєї стратегії встановлення контролю над Україною… На жаль, немає жодної ознаки, що Путін від цього відмовився. Влітку цього року, 12 липня, він опублікував свою статтю з цілком явними претензіями на всю територію України, наступного дня він дав усні пояснення, в яких зробив це у ще більш жорсткій формі.Три тижні тому якийсь громадянин Медведєв написав ще один папірець, у якому повторив ті самі претензії, тільки у ще більш хамській формі”, – зазначив ексрадник Путіна.

“Здається, ніхто не звернув на це уваги, але там Путін сказав дуже важливі слова. Він повторив ту саму формулу, яку говорив років 10 тому… Він повторив так звану “формулу єдиної нації”. До речі, цієї формули не було у такому вигляді в тій самій липневій статті. З точки зору Путіна, “формула єдиної нації” полягає в тому, що це одна мова, одні духовні цінності, одна релігія, один ринок. І завершує все це вишенька на торті – “один князь”. Напевно, нам не треба особливо звертати увагу, кого пан Путін має на увазі під “єдиним князем”. Просто до цього він говорив на внутрішньоросійську аудиторію, а ось на Валдайському форумі він сказав на закордонну аудиторію”.

За його словами, заява Путіна “каже про те, що його риторика не слабшає, а навпаки – відбувається якась ескалація”.

“Чи слід очікувати чогось великого, серйозного найближчим часом? Перше, ми ніколи не можемо сказати на 100%, завжди є ймовірність. І враховуючи те, що Путін не відмовився від своїх планів, ми не можемо сказати, що ця ймовірність дорівнює нулю. Ні, на жаль, це не так. З іншого боку, той факт, що в соціальних мережах з’явилися відео з пересуванням збройних сил, бойової техніки до кордонів України або кудись туди, якщо, припустимо, це відбувається, той факт, що з’явилася стаття в Washington Post (31 жовтня газета опублікувала статтю під заголовком “Пересування російських військ поблизу кордону з Україною викликають заклопотаність в США і Європі” – ред.), що це стало обговорюватися, є індикатором того, але знову-таки, ми не можемо на 100% це сказати, але, швидше за все, це є шантажем і залякуванням, ніж реальними приготуваннями”, — сказав Андрій Ілларіонов.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.