Щойно! Гетьман не втече: Порошенка накрили, знайшли докази – Зеленський доб’є, ДБР вже там. Це крах

Державне бюро розслідувань повідомляє, що провело слідчий експеримент, який довів невідповідність державним нормам військових катерів, вироблених “Кузнею на Рибальському” на замовлення Міноборони.

Слідчий експеримент підтвердив невідповідність бойових катерів, виробництва ПрАТ «Кузня на Рибальському» вимогам замовника – Збройних Сил України та Міноборони. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Слідчі Державного бюро розслідувань 23 та 28 жовтня цього року провели слідчі експерименти з військовими кораблями ПрАТ «Кузня на Рибальському» у межах кримінального провадження щодо змови посадовців Міноборони та керівництва приватних компаній з організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки невідповідної якості.

До експериментів були залучені фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, ТОВ «Цеппелін Україна», які перевіряли роботу обладнання, встановленого на катерах, а також спеціалісти українських суднобудівних підприємств, інші особи.

Слідчі експерименти проводили із дотриманням усіх правил технічної експлуатації суден, без жодних порушень, професійним екіпажем Військово-Морських Сил ЗСУ. При цьому представники ПрАТ «Кузня на Рибальському» проігнорували запрошення взяти у них участь, натомість співробітники заводу під час проведення експерименту намагались чинити перешкоди.

Нагадаємо, що 2 липня 2021 року слідчі ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику Міністра оборони, голові правління ПрАТ «Кузня на Рибальському» та ще двом колишнім начальникам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МОУ.

Посадовців слідчі ДБР підозрюють у змові та організації поставок до армійських підрозділів протягом 2016-2018 років військової техніки низької якості. Йдеться про бойові катери та автомобілі невідкладної медичної допомоги, які не відповідають встановленим вимогам та не можуть використовуватися у Збройних Силах України. Такі дії посадовців завдали державі збитків на суму понад 475 млн гривень.

Нагдаємо, що ПАТ Завод Кузня на Рибальському належав п’ятому президенту України Петру Порошенку. Вартість продажу компанії “Кузня на Рибальському”, яка належала інвестиційному фонду к Порошенка і народному депутату від “БПП” Ігорю Кононенку склала 300,01 мільйонів доларів. Про це йшлося у звітністі інвестфонду “ВІК”. Зазначалося, що Порошенку належало 73,9% акцій “Кузні”, ще 20,1% акцій належали Кононенку. Компанія Сергія Тігіпка, який викупив завод, заплатила фонду Порошенка 235,8 мільйона доларів, Кононенку 64,21 мільйона доларів.

В той же час, за інформацією журналістів Bihus.info, напередодні продажу заводу, у серпні 2018 року, з його управління вивели нерухомість, загальна площа якої складає близько 6000 квадратних метрів.

На думку адвоката Святосласв Кібця, “подібна передача майна використовується, щоб запобігти накладенню можливих обтяжень, або зверненню стягнення на майно, наприклад через борги перед партнерами, або невиконані податкові зобов’язання”.

Юрист акцентував на тому, що подібна практика не гарантує намір покупця уникнути виплати боргів, але цілком дозволяє йому це зробити.

“По-перше, така операція унеможливлює якісь швидкі дії, наприклад – арешт майна або заборону його передачі, з боку держави або кредиторів. По-друге, через 12 місяців після передачі майна спливає термін, з яким законодавство про банкрутство пов’язує можливість визнання передачі майна недійсною як такої, що суперечить інтересам боржника”, – сказав Кібець.

“Якщо простіше, то через рік після передачі активів іншій фірмі компанію можна вводити у банкрутство, не виплачуючи борги, але зберігаючи всі активи”, – уточнив керівник департаменту корпоративного права компанії “Юрімекс”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.