Терміново! Тарифи злетять – бунт, Зеленський лютує: порушує указ влади! Під час наради: люди обурені

Чернігів може стати єдиним містом України, де міська влада підвищить ціни на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, не дивлячись на раніше підписаний Меморандум.

В ході засідання голови або заступники голів обласних державних адміністрацій прозвітували про те, як кожна область дотримується Меморандуму про непідвищення рівня тарифів. Згідно з меморандумом, кожна область України має лишити тарифи на опалення для населення на рівні попереднього сезону.

“В усіх областях усі голови міст виконують Меморандум по тарифах для населення, який був підписаний місяць тому. Тарифи для населення не підвищуються. Але у нас є одна ситуація у Чернігівській області: мер міста Чернігів пан Атрошенко збирається все-таки єдиним в Україні підвищити тарифи на опалення”, – розказав заступник керівника ОП Кирило Тимошенко.

За словами голови Чернігівської ОДА В‘ячеслава Чауса, два великих теплопостачальних підприємства Чернігова вже надали міській владі свої пропозиції щодо підвищення тарифів для населення. Рішення має розглянути профільна депутатська комісія.

У відповідь Президент Володимир Зеленський попросив заступника керівника ОП Кирила Тимошенка, голову Чернігівської ОДА В’ячеслава Чауса та голову правління Нафтогазу Юрія Вітренка переконати мера Чернігова у важливості дотримання Меморандуму.

Також Зеленський звернувся до секретаря РНБО Олексія Данілова. Голова держави наголосив на необхідності напрацювання рішення, яке б захистило людей у подібних ситуаціях.

“Я хотів би попросити секретаря Ради національної безпеки та оборони нам запропонувати якесь рішення у разі, якщо ми всі один одного не почуємо. Якесь рішення, пропрацьоване з фахівцями – з міністром енергетики, з прем’єр-міністром і з головою Нафтогазу. Якесь рішення, яке буде підтримувати саме людей, незважаючи на те, в якому місті вони живуть і хто у них менеджер міста”, – акцентував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад 30 вересня, яке відбулося в Києві під головуванням Президента України Володимира Зеленського, було підписано Меморандум про непідвищення рівня тарифів.

Глава держави зазначив, що підготовка до опалювального сезону є одним з найважливіших питань у порядку денному сьогоднішнього засідання, адже цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ.

«Питання не в Україні – питання у європейських цінах на газ. У Європі ціна вперше перетнула позначку в тисячу доларів за тисячу кубометрів. Для нашої країни питання тарифів кожного року важливе, але цього року є дуже-дуже непростим і може набути гострого, складного значення», – сказав Володимир Зеленський.

Тому за дорученням Глави держави Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу напрацювали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть.

Згідно з Меморандумом, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть. Ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ.

«Я вважаю, що це велика перемога», – наголосив Президент, зауваживши, що зростання рівня тарифів не буде попри будь-які коливання цін на ринку.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що рекордні ціни на газ у Європі не повинні позначитися на бюджетах українських домогосподарств, тому створюється механізм, який виключив би підвищення тарифів для населення та забезпечив компенсатори для громад.

Як розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уряд розробив план з п’яти кроків, які дадуть змогу стабілізувати тарифне питання та спокійно пройти опалювальний сезон цього року.

Він зазначив, що для стабільного проходження опалювального сезону у підземних сховищах накопичено майже 19 млрд куб. м газу.

Також, за його словами, на 12 млрд грн планується збільшити програму субсидій на сплату житлово-комунальних послуг.

Крім того, як повідомив очільник уряду, з 1 жовтня до кінця опалювального сезону для 80% українських родин тариф на електроенергію становитиме 1,44 грн за 1 кВт • год.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.