Годину тому! Люди вийшли на вулиці – сталось немислиме: прорвались. Винесли з ОДА – це переворот!

В Ужгороді під будівлею облради – великий мітинг медиків, які протестують проти ліквідації 15 медичних закладів. Також присутні працівники обласної бібліотеки та закладів позашкільної освіти, які також у проекті ліквідації. Питання розглядається на сесії облради, яка триває сьогодні, пише “юа репортер”.

За порядком на місці події стежать поліцейські. Мітингувальники пішли на штурм облради та спробували зайти всередину сесійної зали. Проте правоохоронці впустили лише кількох людей.

ЗМІ звинувачують у непродуманій “реорганізації” голови облради Олексія Петрова. Натомість в облраді після гучного резонансу випустили прес-реліз, де звинуватили у цій реформі уряд у Києві. Однак і міністр охорони здоров’я та міністр культури вже заявили про неприпустимість ліквідації установ.

Напередодні сесії депутат облради Федір Шандор назвав ці проекти рішень такими, що не відповідають інтересам закарпатців та закликав усіх депутатів не голосувати за ліквідацію установ. Як повідомляють інсайдери, у зв’язку зі скандалом керівництво облради вирішило зняти проекти рішень щодо ліквідації з розгляду.

Після цього, депутати Закарпатської обласної ради VIII скликання проголосували про висловлення недовіри чинному голові Закарпатської обласної ради Олексію Петрову (“Слуга народу”), пише Mukachevo.net.

Видання зазначає, що Олексій Петров планував перенести чергову сесію облради на іншу дату, але присутні депутати відмовилися ухвалювати таке рішення і призначили тимчасового голову. За підтримки 34 присутніх депутатів тимчасовим головою було обрано Володимира Чубирка (“Рідне Закарпаття”).

Знявши кілька питань з порядку денного, на сесії утворили лічильну комісію та розпочали процес дострокового припинення повноважень голови обласної ради Олексія Петрова.

Згодом рішення було ухвалено шляхом таємного голосування. За це рішення проголосувало 35 депутатів, проти – 0.

Після голосування депутати повернулися до розгляду питань порядку денного.

У засіданні не брали участі представники політичних сил “Слуга народу”, КМКС та “За майбутнє”, пише Укрінформ.

У свою чергу Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров звернувся до СБУ, поліції та прокуратури з приводу відставки, яку йому сьогодні на сесії обласної ради оголосили 35 обласних депутатів.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами Петрова, сесія була незаконною, і все, що там відбувалося, він назвав порушенням регламенту та закону.

“Те, що сьогодні відбувалося у сесійному залі Закарпатської обласної ради, є незаконними діями окремих громадян, за це передбачена кримінальна відповідальність. Я звернувся із заявою до правоохоронців — СБУ, прокуратури та поліції з тим, аби цим діям була надана правова оцінка”, – зазначив він.

За його словами, жодних правомірних наслідків голосування депутатів обласної ради про його відставку немає.

Відтак, Петров наполягає, що він наразі продовжує лишатися чинним головою Закарпатської обласної ради та виконувати свої обов’язки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.