Щойно! Втік до Р0сії – явка з п0винною: Пороաенко все. Літак вилетів – що від0мо?

Олександр Онищенко, який був політичним “рішалою” для Петра Порошенка та Юлії Тимошенко, виявився громадянином Росії. Саме в такому статусі він тепер перебуває у німецькому реєстрі, як власник розкішної нерухомості.

Про це розповів Сергій Лещенко для 24 каналу.

Долі українських корупціонерів складаються по-різному. Комусь з них не щастить. Наприклад, Павлу Лазаренку довелося відсидіти в американській тюрмі 8 років й ще 5 років під домашнім арештом.

Хтось з них побудував бізнес завдяки державі, став справжнім рекетиром, обійняв найвищі посади, але потім так само стрімко впав з трону, як це сталося з Віктором Януковичем і його оточенням.

Хтось витрачає мільйони доларів щороку, аби тільки не потрапити на лаву підсудних у США, як це сталося з Дмитром Фірташем.

Хто такий Олександр Онищенко?

Однак дехто просто вирішив тікати з України, деякий час тинявся європейськими тюрмами, уникнув екстрадиції в Україну й у результаті втік до Росії, яка гарантувала йому захист від кримінальної справи.

Мовиться про колишнього нардепа Олександра Онищенка, який був ключовою фігурою в політичних домовленостях впродовж перших років правління Петра Порошенка.

Потім він потрапив на радари новоствореного на той час Національного антикорупційного бюро й втік з України.

Як згодом зізнався сам Онищенко, накивати п’ятами його вмовила начебто ледь не сама Юлія Тимошенко, яку він, подейкують, утримував грошима. Таким чином вона б позбулася небезпечного свідка на українській території.

Хоча треба визнати, що на початку Тимошенко намагалася захищати свого цінного агента. Вона тоді ходила по ефірах та публічно атакувала НАБУ, принизливо відгукуючись про нього в телеефірах.

Щоб підсилити позицію публічного захисту Онищенко, Тимошенко також називала справу проти нього спробою “перерозподілу бізнесу” та “рейдерською атакою”.

Зрештою, зараз Онищенко фактично змушений зректися своєї батьківщини та стати частиною інформаційної пропаганди держави-агресора.

За це на нього наклали санкції США в одному пакеті з Андрієм Деркачем, якого визнали агентом російських спецслужб, та Олександром Дубінським.

Однак про Онищенка тепер знову з’явилися новини. Виявляється, колишній український депутат має громадянство Росії.

Спочатку про це повідомило видання Deutsche Welle, яке розбиралося у справі Онищенка, поки він перебував під вартою в Німеччині.

Вимагаючи, щоб країна не видавала Онищенка Україні, його адвокати запропонували певний сценарій. Мовляв, не страшно, якщо ви не дасте йому політичний притулок у Німеччині й не проведете екстрадицію в Україну. У нього є готовність виїхати до Росії.

В Олександра Онищенка є російський паспорт, а дозволу на проживання у Німеччині немає. Тому ми повідомили суд, що у разі невидачі Україні йому є куди їхати – до Росії,– заявив адвокат Інґо Міноджіо.

Сам Онищенко казав, що отримав російський паспорт ще у 2020 році. В інтерв’ю виданню “Бабель” він пояснив, що на такий крок пішов через свою спортивну діяльність. Мовляв, виступає за збірну Росії з кінного спорту.

Екснардеп продає нерухомість.

Тепер Онищенко, уже як громадянин Росії, продає свій особняк в Німеччині. Він купив його у 2014 році за 19 мільйонів євро. Гроші були переведені з рахунків кіпрської фірми, що має відношення до “газової схеми”, за яку його заочно судять в Україні.

Для продажу унікального німецького ранчо “газовий ділок” навіть замовив презентаційний сайт, пише журналіст Deutsche Welle Євген Тейзе. Вілла має вигляд справжнього ранчо, де можна не тільки провести життя в добробуті, але й активно займатися кінним спортом.

Онищенко ще в 1998 році почав займатися кінним спортом. Вже у 2002 році він очолив Федерацію кінного спорту України, а у 2012 році брав участь в літніх Олімпійських іграх в Лондоні.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура у грудні 2016 року домагалася в суді арешту цього німецького маєтку.

Вищого антикорупційного суду тоді ще не було й справу слухали в стінах Солом’янського суду Києва. Суддя у клопотанні відмовив, зазначивши, що воно засноване на “припущеннях”.

Так Онищенко зберіг за собою майно, на яке теоретично могла претендувати Україна для компенсації збитків у “газовій справі”.

Після втечі з Німеччини в Росію Онищенко переписав маєток на 24-річну російську модель – Дарію Вакуліну. Однак екснардеп знову переоформив німецьке ранчо на себе, але вже як громадянина Росії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.