Годину тому! Пороաенко здався: прийաов ос0бисто – Р0зкрив всю правду. В очі Венедіктовій – облава почалась!

Справа про сприяння терористичній організації через постачання вугілля стала приводом для санкцій, які РНБО запровадила проти Віктора Медведчука та Сергія Кузяра ще в лютому цього року. 

Та Віктор Медведчук і Сергій Кузяра не єдині, кого СБУ та прокуратура вважають причетними до державної зради. У витязі з кримінальної справи, на якй посилався захист, як потенційний підозрюваний вказується і п’ятий президент Петро Порошенко. Примітно, що прокурори у своєму виступі, уникали згадки його імені, на відміну від інших посадових осіб того часу.

На наступний день після обрання Медведчуку запобіжного заходу, 13 жовтня, Порошенко сам з’явився до Офісу генпрокурора.

“В листопаді 2014 року на засіданні РНБО були дані вичерпні доручення, щоб забезпечити вугіллям і взяти його будь-де. У тому числі взяти вугілля в українських державних шахтах, які зареєстровані в Україні на звільненій території або в Києві. На яких працюють українські громадяни, де виплачується заробітна платня шахтарям, для того, щоб вони не померли з голоду або не взяли гвинтівку і не пішли за гроші Росії в найманці”, – пояснював лідер “Європейської Солідарності” причини купівлі антрациту з непідконтрольних територій.

Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова у колонці на “Українській правді” прямо вказала на те, що вбачає змову у діях обвинуваченого у держзраді Медведчука і осіб у вищому керівництві держави.

“Слідство і прокурори мають дані, законно отримані в ході проведення слідчих дій, про те, що керівництво Адміністрації президента не тільки обговорювало під час телефонних перемовин абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану, але й видавало досить чіткі доручення ряду офіційних посадових осіб в українських органах влади”, – зазначила Венедиктова.

Також вона додала:

«Коли співставити цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що і українська верхівка влади грала ключову роль в цьому театрі воєнних дій».

За словами самого Медведчука, він через Бориса Ложкіна домігся чергової зустрічі з тодішнім президентом Порошенком. На ній український президент дав вказівку главі НБУ Гонтарєвій відкрити для підприємств терористів рахунки в українських державних банках. Туди невдовзі надійшли гроші за вугілля, які були зняті з рахунків, переведені в готівку. Ця готівка доставлена під супроводом СБУ до бойовиків в окупованому Донецьку та Луганську.

Виявляється, що після окупації росіянами частини Донбасу у 2014 році, тодішня українська влада таки планувала закривати дефіцит вугілля поставками з Південної Африки.

Тодішнє керівництво української держави не змогло протистояти спокусливій пропозиції з боку кума Путіна та терористів. Угоди на постачання південно-африканського вугілля були скасовані, а натомість на українські електростанції поїхали потяги з пальним з окупованого Донбасу.

У напрямку ОРДЛО поїхали машини з грошима для ватажків терористів, які супроводжувала СБУ, повністю контрольована тодішнім президентом Порошенком.

Підкреслимо ще раз, що йдеться про закупівлю вугілля на Донбасі ще сім років тому – у розпал війни.

Тоді Держпідприємству “Укрінтеренерго” вдалося законтрактувати потрібні обсяги вугілля і на початку листопада перші партії прибули на ТЕС. Однак вже за кілька днів на засіданні Ради нацбезпеки і оборони президент Петро Порошенко публічно розкритикував умови контракту і якість вугілля. Прокуратура завела на директора “Укрінтеренерго” кримінальну справу, між адміністрацією президента і урядом Арсенія Яценюка спалахнув конфлікт. Тим часом Росія запровадила мораторій на поставку антрациту в Україну.

Нині прокуратура, посилаючись нанаявні записи телефонних розмов Віктора Медведчука з представниками владних кіл України і Росії, заявляє, що зрив поставок з ПАР був результатом змови з метою купувати вугілля у непідконтрольних районах Донбасу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.